System MLS i program dla biur nieruchomości

Serwis 26 maja 2021

Kiedy masz program dla biur nieruchomości, to system MLS może znacznie zwiększyć Twoje obroty i wypchnąć Cię na lidera rynku. O tym jak działają te narzędzia i do czego właściwie je wykorzystasz, dowiesz się poniżej. Zapraszamy do lektury, po której łatwo odnajdziesz się w skomplikowanym świecie rozwiązań informatycznych dla branży nieruchomości.

Co to jest program dla biur nieruchomości, czyli prosto o CRM’ie

Program dla biura nieruchomości

Zarządzanie relacjami z Klientami (CRM) to oprogramowanie dla biur nieruchomości, które pozwala skutecznie zarządzać danymi i zespołem, budować pozytywne relacje z Klientami oraz zwiększać sprzedaż. Warto wybrać program dla biur nieruchomości, który wyposażony jest w kompleksowy zestaw rozwiązań w chmurze. Dzięki temu każdy pracownik ma dostęp do systemu CRM, skąd chce, a całość utrzymania infrastruktury informatycznej spada na dostawcę. System CRM rozwija się poprzez ciągłe gromadzenie danych o Klientach, analizowanie ich i wykorzystywanie zdobytej wiedzy do pogłębiania relacji i poprawy wyników biznesowych. Dzięki temu program dla biur nieruchomości wspiera działalność firmy i każdego pracownika z osobna. System CRM zapewnia ulepszenie nie tylko procesu sprzedaży, ale także ma kluczowe znaczenie dla zwiększenia zysku.

Co to jest system MLS?

System MLS (z angielskiego Multiple Listing Service), to system wymiany ofert przeznaczony dla pośredników nieruchomości. Pozwala on mieć dostęp do tysięcy różnych ogłoszeń w celu wymiany  informacji o nich i o Klientach poszukujących. System MLS służy do generowania dodatkowych zysków z podziału prowizji, gdy jednemu z pośredników uda się sfinalizować transakcję, którą udostępnił mu drugi. Najbardziej zauważalną korzyścią z korzystania z MLS jest możliwość sprzedania lub kupienia nieruchomości w krótszym czasie. Ponieważ system zawiera oferty od wielu pośredników, mogą oni łatwiej znaleźć nabywców i sprzedawców. Dla sprzedających oznacza to krótszy czas „wiszenia” ogłoszenia na rynku, a dla kupujących znalezienie nieruchomości w krótszym czasie.

Jaki program dla biur nieruchomości wybrać?

Najlepiej taki, który dostępny jest w chmurze. Oczywiście zwalnia Cię to z utrzymywania całej infrastruktury informatycznej i jest tańsze niż zakup systemu CRM w klasycznej formie. Jednak takie oprogramowanie dla firm jest stale rozwijane przez dostawcę i to na nim spoczywa obowiązek dbania o funkcjonalność. Dzięki temu możesz liczyć na różne narzędzia, które wraz z rozwojem Twojego biznesu okażą się zbawienne i dodadzą energii całej organizacji.

System CRM dla nieruchomości w chmurze – wątek bezpieczeństwa

Oprogramowanie dla biur nieruchomości oparte na chmurze może wydawać się bardziej podatne na ataki cybernetyczne, ponieważ dane są poza firmą. Jednak jest to mylne przekonanie, gdyż firmy oferujące system CRM w chmurze stosują wyspecjalizowane zabezpieczenia. Dostawcy oferują szyfrowanie SSL, dzięki czemu firmy mogą powiedzieć swoim Klientom, że ich dane są bezpieczne. Dodatkowo całość zabezpieczona jest kopiami zapasowymi, więc nawet w przypadku awarii, nie dojdzie do większych strat.